Prawo odstąpienia od umowy

Zwrot towaru - prawo do odstąpienia od umowy w terminie 14 dni

 

W firmie Dirox  dokonujecie Państwo zakupów bez ryzykaprawo do odstąpienia od umowy w terminie 14 dni
Jeżeli konsument nie będzie zadowolony z zamówionego wyrobu, prosimy o kontakt z naszym biurem obsługi klienta do 14 dni od daty dostawy. Kontakt: e-mail, list polecony wraz z oświadczeniem o odstąpieniu od umowy. Za zwrócony towar wystawimy korektę do faktury VAT, a w ciagu 14 dni dokonamy zwrotu płatności na konto konsumenta. Prosimy uwzględnić, że warunkiem przyjęcia zwrotu jest zwrot nieużywanego i nieuszkodzonego towaru w oryginalnym opakowaniu. W przypadku zwrotu używanego lub uszkodzonego towaru sklep nie ma możliwości dalszej jego odsprzedaży. Koszty związane z doprowadzeniem do stanu zakupu towaru ponosi klient. Prawo zwrotu  nie przysługuje w przypadku zamówień niestandardowych wykonanych na indywidualne zamówienie, produkty takie oznaczone są na karcie produkty hasłem "Dostępność: dostępny na zamówienie"

 

     Ważne! Konsumentem zgodnie z kodeksem cywilnym jest osoba fizyczna (a nie np. spółka, czy stowarzyszenie) dokonującą czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową.

Prawo do odstąpienia od umowy w terminie 14 dni

 • Na podstawie ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, Nabywca będący konsumentem może odstąpić na piśmie od Umowy bez podania przyczyn w terminie 14 dni od dnia otrzymania towaru, a gdy Umowa dotyczyła usługi – w terminie 14 dni od dnia zawarcia Umowy o świadczenie usług, z zastrzeżeniem ust. 4 lit. a poniżej.
 • W razie odstąpienia od Umowy, Umowa jest uważana za niezawartą. To, co strony świadczyły, ulega zwrotowi w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu. Zwrot powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie czternastu dni.
 • W przypadku dokonanej przez Nabywcę przedpłaty Sprzedawca zobowiązany jest do zwrotu ceny wraz z odsetkami ustawowymi liczonymi od dnia dokonania przedpłaty.
 • Odstąpienie od Umowy przez Nabywcę będącego konsumentem nie jest możliwe:            
  1. gdy świadczenie usługi rozpoczęto – za zgodą Nabywcy – przed upływem 14-dniowego terminu, o którym mowa w punkcie 1,
  2. po usunięciu przez Nabywcę oryginalnego opakowania towaru zawierającego nagrania audialne i wizualne oraz zapisane na informatycznych nośnikach danych,
  3. w przypadku zakupu usług, których cena lub wynagrodzenie jest wyłącznie uzależniona od ruchu cen na rynku finansowym,
  4. w przypadku zakupu towarów lub usług o właściwościach określonych przez Nabywcę w złożonym przez niego zamówieniu lub ściśle związanych z jego osobą,
  5. w przypadku zakupu towarów lub usług, które z uwagi na ich charakter nie mogą zostać zwrócone lub których przedmiot ulega szybkiemu zepsuciu,
  6. w przypadku dostarczania prasy,
  7. w przypadku zakupu usług w zakresie gier hazardowych.
 • Jeżeli czas trwania Umowy o świadczenie usług nie jest oznaczony, każda ze stron może ją wypowiedzieć bez wskazania przyczyn, z zachowaniem terminu miesięcznego, chyba że strony uzgodniły krótszy termin wypowiedzenia.

Wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy

Sklep internetowy Shoper.pl

2018 Wszelkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Onisoft.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl